XI NIEDZIELA ZWYKŁA 18.06.2017

 1. Dziś w Tulcach Pielgrzymka Mężczyzn. Msza św. o godz. 12:00. Przed kościołem zbiórka na KUL, Wydział Teologiczny i Szkoły katolickie.
 2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Msze św. z nieszporami eucharystycznymi i procesją o 18:30. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. Litanię do Serca Jezusowego odmawiać będziemy w łączności z procesją.
 3. Przygotowanie do bierzmowania dla kl. I gimnazjalnych we wtorek o 19:00.
 4. Spotkanie dla rodziców dzieci klas II podstawowych w sprawie przyszłorocznej I Komunii św. we wtorek o 19:15 w kaplicy.
 5. Spotkanie Rady Parafialnej i Ekonomicznej we wtorek o 20:00.
 6. Katecheza dla studentów i dorosłych w środę o 19:30.
 7. Msza św. i spotkanie Grupy Pielgrzymkowej w środę o 19:45.
 8. W piątek przypada uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA, to dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Procesja miasta Poznania wyruszy z kościoła św. Floriana na Plac Adama Mickiewicza po Mszy św. o 18:00. W naszej parafii uroczysta Msza św., procesja i nabożeństwo przy figurze Serca Jezusowego o 18:30. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po procesji zbiórka wszystkich ministrantów i kandydatów wraz z rodzicami na podsumowanie formacji.
 9. W sobotę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 10. Za tydzień w niedzielę na Mszy o 11:00 pożegnamy ks. Waldemara.
 11. Organizujemy pielgrzymkę do Świętej Lipki i Gietrzwałdu w 140 rocznicę objawień maryjnych 23 i 24 sierpnia. Zapisy w zakrystii.
  W połowie września organizujemy Pielgrzymkę do Matki Boskiej Ostrobramskiej w Wilnie . W programie Wilno, Kowno, Troki i Suwalszczyzna. Informacje w zakrystii.
 12. Składamy serdeczne podziękowanie za przygotowanie i prowadzenie procesji Bożego Ciała: służbie liturgicznej, dzieciom pierwszokomunijnym i sypiącym kwiaty, za przygotowanie ołtarzy, nagłośnienie placu na os. Oświecenia, transport ławek i służbie drogowej.
 13. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki i Gość niedzielny.