III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 15.03.2020

  1. Informujemy, że w tym czasie wszystkie Msze Święte w kościele będą odbywały się bez zmian. Podczas Mszy św. może przebywać wewnątrz kościoła jednorazowo maksymalnie do 50 osób. Decyzją ks. Arcybiskupa zawieszamy wszystkie dodatkowe nabożeństwa, czyli Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe i inne, spotkania i zajęcia przy parafii. Bardzo prosimy wszystkich Parafian uczestniczących w nabożeństwach o roztropność, stosowanie zasad higieny i troskę o zdrowie nie tylko swoje, ale również innych osób, ponieważ sami nie chorując, możemy zarazić innych. Prosimy o zwrócenie uwagi na potrzeby zwłaszcza sąsiadów, osób w starszym wieku i pomoc dla nich, o ile pozwalają na to warunki zdrowia. Niech ten trudny czas, z którym musimy się zmierzyć, będzie przepełniony naszą modlitwą i świadomością realnego działania Pana Boga w sakramentach.
  2. Zapraszamy do modlitwy różańcowej w domu w łączności z kapłanami codziennie o 20:30.
  3. Zachęcamy do łączenia się duchowo ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe czy telewizyjne. Szczegóły są umieszczone na stronie internetowej parafii.
  4. W czwartek uroczystość św. Józefa.
  5. Spowiedź św. w ciągu tygodnia podczas rannej Mszy św. oraz pół godziny przed wieczornymi Mszami św.
  6. Koperty na daninę diecezjalną wyłożone są na stoliku pod chórem.
  7. Polecamy: Przewodnik Katolicki, Gość niedzielny oraz paschaliki na stół wielkanocny.
  8. W tym tygodniu zmarli: śp. Marian Pruchnicki, os. Stare Żegrze 24, śp. Edward Bieszka, os. Oświecenia 62 (pogrzeb w poniedziałek), śp. Zuzanna Łagodzińska, os. Oświecenia 98, śp. Helena Giżycka, os. Oświecenia 99 (pogrzeb we wtorek). Dobry Jezu a nasz Panie …