IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 22.03.2020

  1. W tygodniu okazja do spowiedzi św. podczas porannej Mszy św. oraz pół godziny przed wieczornymi Mszami św.
  2. Odwołane są nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali oraz wszystkie spotkania i zajęcia przy parafii. Zachęcamy, by łączyć się duchowo poprzez transmisje telewizyjne czy radiowe.
  3. W środę UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO – Dzień Świętości Życia; na Mszy św. o 17.30 możliwość złożenia przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie jest zagrożone w łonie matki. Osoby zainteresowane duchową adopcją prosimy o wypisanie deklaracji w środę przed Mszą św. pod chórem, prosimy także zabrać ze sobą świece. Osoby, które nie będą uczestniczyły we Mszy św., mogą uczynić to w domu.
  4. Caritas na terenie poznańskich parafii organizuje Zbiórkę Produktów Spożywczych oraz Środków Higienicznych. Przy wejściu do kościoła są wystawione 2 pojemniki. Bardzo prosimy o pomoc. Działania prowadzone są z myślą o osobach objętych kwarantanną, starszych oraz ubogich i bezdomnych.
  5. W zakrystii można nabyć paschaliki na stół wielkanocny.
  6. Informujemy, że do odwołania nie rozprowadzamy prasy katolickiej. Bieżące numery można pobrać ze stron internetowych.
  7. Zostań wolontariuszem kryzysowym! Caritas poszukuje osób, które chciałyby robić zakupy osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym.  Jak zostać wolontariuszem? Wejdź na stronę caritaspoznan.pl, w zakładce aktualności kliknij „Komunikat wolontariat kryzysowy” i postępuj zgodnie z instrukcją. Więcej informacji można uzyskać pod numerem 605 333 825.
  8. W tym tygodniu zmarły: śp. Aleksandra Juzefiak, os. Oświecenia 99 (pogrzeb w środę), śp. Leokadia Tefelska, os. Oświecenia 101 (pogrzeb w środę). Dobry Jezu a nasz Panie …