Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela zwykła (6.02.2022)

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 6.02.2022

 1. Dzisiaj po mszach św. zbieramy ofiary na Caritas Parafialną.
 2. W poniedziałek spotkanie Różańca Rodzin po Mszy św. o godz. 17.30.
 3. Spotkanie Wspólnot Różańcowych w środę 9 lutego po Mszy św. o godzinie 17.30.
 4. W czwartek Msza święta dla PMK, o godz. 19.30, w kościele.
 5. W piątek 11 lutego Światowy Dzień Chorego. Tego dnia chcemy dać możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Uczynimy to dla tych, którzy tego pragną podczas Mszy św. o godz. 17.30. Już dzisiaj informujemy, że będzie okazja przyjąć sakrament namaszczenia chorych także podczas rekolekcji wielkopostnych.
 6. W piątek również nasz Parafialny Dzień Modlitwy za Ojczyznę. Msza św. w tej intencji będzie sprawowana o godz. 17.30. Osoby należące do Nieustającego Różańca trwają na całodobowej krucjacie modlitewnej za Ojczyznę. Chętnych zachęcamy do włączenia się do modlitwy wstawienniczej za Ojczyznę.
 7. Wojciech zaprasza na kolejny wykład 3b w ramach Fantastycznego Kursu Biblijnego, który odbędzie się 16 lutego (w środę) o godzinie 20.00 w Sali Jana Pawła II.
 8. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy remont salki na dole probostwa, z której przez wiele lat korzystało wiele wspólnot. Dzięki życzliwości i zaangażowaniu wielu osób, także dzięki pracy młodzieży udało się odmalować ściany, wymienić podłogę. Przed nami jeszcze kilka wyzwań, między innymi: chcemy zakupić nowe rolety, kilka elementów dekoracyjnych, osłony na parapety, rozkładany stół, używany ekspres do kawy, chcemy wymienić wysłużone drzwi wewnętrzne. Za każde wsparcie bardzo dziękujemy! Jeśli ktoś chciałby wesprzeć to dzieło – prosimy o kontakt z ks. Adrianem.
 9. Po feriach ogłaszamy nabór do grona ministrantów i do scholi dziecięcej. Więcej szczegółów u ks. Adriana (ministranci) i u pana Roberta (schola).
 10. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki (7 zł) i Gość niedzielny (8 zł).
 11. Odeszli do wieczności:
 • Śp. Elżbieta Roszak, St. Ż. 72
 • Śp. Mieczysław Ziomek, St. Ż. 40
 • Śp. Ireneusz Korczyński, St. Ż. 69
 • Śp. Bolesława Osowska, ul. Bobrzańska
 • Śp. Stefania Szajek