Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

 1. Dziękujemy wszystkim za obecność i zaangażowanie w przygotowanie parafialnego odpustu.
 2. Dzisiaj przed kościołem możliwość złożenia ofiary na parafialną Caritas.
 3. Informujemy, że nie będzie w tym roku wizyty duszpasterskiej w klasycznej formie. Każdego dnia będziemy zapraszać do kościoła na Mszę św. tych mieszkańców, których danego dnia, gdyby nie pandemia, odwiedzilibyśmy z wizytą kolędową. Od 3 stycznia zapraszamy parafian z os. Oświecenia, a od niedzieli 9 stycznia parafian z os. Stare Żegrze. Szczegółowy harmonogram jest wywieszony w gablotach oraz w Internecie. Jeśli w parafii są rodziny lub osoby, które chciałyby przyjąć kapłana na modlitwę i błogosławieństwo mieszkania można się zgłosić się w zakrystii.
 4. W czwartek UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO. Msze św. jak w każdą niedzielę, ministranci tego dnia będą po mszach świętych rozprowadzać kredę i kadzidło z węgielkiem. Złożone przy tej okazji ofiary pomogą zorganizować ministrantom wspólny wyjazd wakacyjny.
 5. W czwartek w kaplicy adoracja, od godziny 21 do 22.
 6. W piątek pierwszy piątek miesiąca, spowiedź święta od godziny 16.00.
 7. W następną sobotę odwiedzimy chorych z komunią świętą. Prosimy chorych zgłaszać do piątku w biurze parafialnym lub w zakrystii.
 8. Za tydzień w niedzielę kolędowanie przy żłóbku po mszy św. o godzinie 11.00. Zapraszamy dzieci, aby zabrały instrumenty. Dla dzieci, które przygotują wierszyk lub zaśpiewają kolędę przewidziana mała niespodzianka.
 9. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik katolicki i Gość niedzielny.
 10. Kandydatów do bierzmowania z klas 7 zapraszamy na spotkanie 10.01 (poniedziałek). Obowiązuje podział alfabetyczny. Osoby o nazwiskach od L do Z na godz. 17:30. Osoby o nazwiskach od A do K na godz. 18:40. Spotkania odbędą się w salkach parafialnych.

  Kandydatów do bierzmowania z klas 8, którzy wybrali spotkania raz w miesiącu zapraszamy na spotkanie 11.01 (wtorek) oraz 13.01 (czwartek). Obowiązuje podział alfabetyczny. Osoby o nazwiskach od O do Ż – 11.01 na godz. 17:30. Osoby o nazwiskach od A do N – 13.01 na godz. 17:30. Spotkania odbędą się w salkach parafialnych.

 11. Odeszli do wieczności:
 • śp. Daniel Cacko, os. Ośw 100,
 • śp. Urszula Karcz, Osw 78,
 • śp. Zbigniew Kostrzewa, os. St. Ż. 162,
 • śp. Maciej Drzazga, os. St. Ż. 43,
 • śp. Jerzy Horowski, ul. Inflancka 63,
 • śp. Jerzy Dąbrowski, os. St. Ż. 135,
 • śp. Czesława Moras-Derebecka, os. Ośw. 99.
 • śp. Danuta Szymczak, os. Ośw. 57.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…