Ogłoszenia parafialne – 15.05.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 15.05.2022

 

 

 1. Tydzień temu odbył się festyn parafialny. Wszystkim za zaangażowanie i obecność bardzo dziękujemy.
 2. Nabożeństwa majowe każdego dnia o godz. 18.00. We wtorek i czwartek młodzież zaprasza na godz. 20.30. Szczególnie zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania, jak i licealistów i tegorocznych maturzystów.
 3. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 w Katedrze Poznańskiej Msza święta z udzieleniem święceń prezbiteratu. Prosimy o modlitwę za kandydatów i modlimy się o nowe powołania także z naszej wspólnoty.
 4. Za tydzień w naszej parafii (w sobotę oraz w niedzielę) uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W sobotę Komunia Święta o godz. 13.00, w niedzielę o godz. 12.00. Tego dnia (22 maja) nie będzie Mszy świętej o godz. 12.30. W związku z tym prosimy parafian o wybranie innych godzin Mszy świętej. Dzieci przychodzą na próby według harmonogramu podanego na wcześniejszych spotkaniach. Rodziców zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 19.15. Spowiedź dla rodziców i krewnych: w piątek i sobotę od 17.00 do 18.30.
 5. W związku z próbami przed I Komunią Świętą, w poniedziałek, wtorek i czwartek wieczorne Msze święte odbędą się wyjątkowo W KAPLICY.
 6. W poniedziałek wspominamy św. Andrzeja Bobolę. O godz. 18.30 Msza święta z kazaniem o świętym, po Mszy litania za jego przyczyną.
 7. Zapraszamy na wiosenne warsztaty rękodzieła dla seniorów. Więcej szczegółów w gablotach.
 8. Kandydaci na ministrantów – zapraszamy w czwartek o 16.45. Spotkanie w zakrystii.
 9. Adoracja w ciszy, w czwartek od godz. 21.00-22.00, w kaplicy.
 10. Ksiądz Wojciech zaprasza na Fantastyczny Kurs Biblijny, na ostatni w tym semestrze wykład podsumowujący, który pokaże różnice między Ewangelią Marka, Łukasza i Mateusza. W środę, 18 maja, godz. 20.00, sala JP2.
 11. W piątek rocznica klubu AA, działającego przy naszym kościele. Msza św. o godz. 17.30.
 12. 4 czerwca (sobota) wyjazd na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich. Ks. Adrian zaprasza młodzież od 7 klasy Szkoły Podstawowej, licealistów i studentów. Więcej szczegółów i zapisy w zakrystii. Liczba miejsc ograniczona.
 13. Caritas Poznańska zaprasza na Rodzinny Festyn za tydzień 22 maja oraz na wakacyjne kolonie. Więcej szczegółów na parafialnym Facebooku.
 14. Archidiecezja Poznańska zaprasza na pielgrzymkę do Francji organizowaną przez Akcję Katolicką w dniach od 9 do 18 września. Więcej szczegółów w zakrystii.
 15. Polecamy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny.
 16. Zmarli: śp. Sława Barbara Skowron, os. St. Ż. 128

Śp. Teodor Adam Sawicki, os. Ośw. 57

           Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…