XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 27.09.2020

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka ofiar na rzecz poszkodowanych w pożarze obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos.
 2. W poniedziałek o 15:00 przy krzyżu na os. Oświecenia zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia. Tą inicjatywą modlitewną jako Parafia przyłączamy się do akcji Koronka na ulicach świata. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. We wtorek swoje imieniny obchodzą ks. Michał i kleryk Michał. Pamiętajmy o nich w swoich modlitwach.
 4. Od czwartku modlitwa różańcowa w kościele codziennie o 18:00; na os. Oświecenia pod krzyżem o 19:00; dla dzieci do piątku o 17:00 w kaplicy.
 5. W I piątek miesiąca, całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7:30, okazja do spowiedzi od godz. 15:00. Dzieciom przygotowującym się do I komunii św. poświęcimy różańce na Mszy o 17:30. Katecheza chrzcielna o 19:15 w salce; natomiast o 19:30 Msza św. pierwszopiątkowa dla młodych.
 6. W I sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające po Mszy o 7:00. Chorych odwiedzimy od 8:15. Prosimy chorych zgłosić w zakrystii lub biurze parafialnym do piątku.
 7. Chłopców, którzy chcą służyć Panu Bogu jako ministranci przy ołtarzu zapraszamy na spotkanie w sobotę o 10:00.
 8. Zapraszamy od wtorku na zajęcia Parafialnej Szkoły Języków obcych – w ofercie nauka angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego oraz włoskiego. Szczegółowy plan zajęć w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.
 9. Organizujemy wyjazd do Torunia dla dzieci z rodzicami, młodzieży i wszystkich chętnych w sobotę 10 października. Koszt 50 zł. W programie, m. in. zwiedzanie Planetarium i Muzeum Etnograficznego.
 10. Zapraszamy do zespołu młodzieżowego osoby, które potrafią grać lub śpiewać. Próby w piątki o 18:30 w salce a także zapraszamy dzieci, które chciałyby śpiewać w scholce dziecięcej na próby w soboty o 10:00.
 11. Polecamy Przewodnik Katolicki (dodatek 5 minut z Bogiem) i Gość Niedzielny, książkę „Ojcze nasz. Rozważania o modlitwie kardynała Wyszyńskiego”.
 12. W tym tygodniu zmarł śp. Gerard Maliński, os. Oświecenia 57 (pogrzeb w środę). Dobry Jezu a nasz Panie …