XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.07.2015

  1. Na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo kierowców oraz poświęcenie pojazdów, złożone przy tej okazji ofiary przekażemy na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  2. W czasie wakacji Msze św.: w dni powszednie o godz. 7:00 i 18:30, w niedzielę o 7:00, 8:00, 9:30, 11:00, 18:30 i 20:30. W tygodniu okazja do spowiedzi świętej codziennie przed Mszą św.
  3. Wczoraj starsi ministranci rozpoczęli wczasorekolekcje z ks. Adamem w Sierakowie, a piątek wieczorem młodzież z ks. Grzegorzem wyjedzie w Pieniny.
  4. Dziękujemy grupie porządkowej za stałą pomoc w porządkowaniu i dekorowaniu naszego kościoła, jednocześnie zapraszamy do pomocy w każdy poniedziałek i sobotę od 7:30 w zakrystii.
  5. W tym tygodniu w liturgii przypada: w poniedziałek bł. Czesława, w środę św. Marii Magdaleny, w czwartek święto św. Brygidy patronki Europy, w piątek św. kingi, w sobotę święto św. Jakuba Apostoła.
  6. W przyszłą niedzielę będzie można także poświęcić pojazdy, których nie poświęcimy dziś.
  7. Polecamy prasę katolicką, książka Wieczernik na Żegrzu dostępna jest w zakrystii.
  8. Wszystkim wypoczywającym, korzystającym z wakacji i urlopów życzymy dobrego wypoczynku, oraz zachęcamy do dawania świadectwa wiary w miejscach które odwiedzamy. Uczestniczącym w liturgii przypominamy również, że przez nasz strój wyrażamy cześć i szacunek, dlatego nawet pomimo nieraz upalnych dni dbajmy o godny i uroczysty strój. Prosimy również, żeby przed Mszą św. wyłączać telefony komórkowe.