PLAN KOLĘDY 2019/2020

27.12.2019 (piątek ) – od godz. 16.00

1 ksiądz – os. Oświecenia 98 (1 – 55)

2 ksiądz – os. Oświecenia 98 (56 – 76) oraz 99 (1 – 35)

3 ksiądz – os. Oświecenia 99 (36 – 77)

28.12.2019 (sobota) – od godz. 14.00

1 ksiądz – os. Oświecenia 100 oraz 101 (22 – 42)

2 ksiądz – os. Oświecenia 101 (1 – 21)

3 ksiądz – os. Oświecenia 101 (43 – 77) oraz 102 (64 – 77)

29.12.2019 (niedziela) – od godz. 15.00

1 ksiądz – os. Oświecenia 102 (1 – 35)

2 ksiądz – os. Oświecenia 102 (36 – 63)

3 ksiądz – os. Oświecenia 103 (1 – 34)

30.12.2019 (poniedziałek) – od godz. 16.00

1 ksiądz – os. Oświecenia 103 (35 – 76)

2 ksiądz – os. Oświecenia 57 (1 – 32)

3 ksiądz – os. Oświecenia 57 (33 – 64)

2.01.2020 (czwartek) – od godz. 16.00

1 ksiądz – os. Oświecenia 57 (nry 81 – 128)

2 ksiądz – os. Oświecenia 62 (nry 73 – 88) oraz 57 (nry 65 – 80)

3 ksiądz – os. Oświecenia 62 (nry 1 – 32)

4 ksiądz – os. Oświecenia 62 (nry 33 – 72)

 3.01.2020 (piątek) – od godz. 16.00

1 ksiądz – os. Oświecenia 62 (nry 89 – 129) oraz 69

2 ksiądz – os. Oświecenia 65, 66

3 ksiądz – os. Oświecenia 67, 68

 4.01.2020 (sobota) – od godz. 14.00

1 ksiądz – os. Oświecenia 70, 71, 72

2 ksiądz – os. Oświecenia 73, 74, 75, 76

3 ksiądz – os. Oświecenia 77, 78, 83, 84

4 ksiądz – os. Oświecenia 79, 80, 81, 82

 5.01.2020 (niedziela) – od godz. 15.00

1 ksiądz – os. Oświecenia 85, 86

2 ksiądz – os. Oświecenia 87, 90, 91, 92

3 ksiądz – os. Oświecenia 93, 94, 95

4 ksiądz – os. Oświecenia 88, 89

 6.01.2020 (poniedziałek) – od godz. 15.00

1 ksiądz – os. Oświecenia 96, 97, 106

2 ksiądz – os. Oświecenia 104, 105, 109

3 ksiądz – os. Oświecenia 107, 110, 111, 112

4 ksiądz – os. Oświecenia 108

7.01.2020 (wtorek) – od godz. 16.00

1 ksiądz – os. Stare Żegrze 20, 21, 22, 30

2 ksiądz – os. Stare Żegrze 23, 24, 25

3 ksiądz  – os. Stare Żegrze 26, 27, 28, 29

4 ksiądz – os. Stare Żegrze 2

 8.01.2020 (środa) – od godz. 16.00

1 ksiądz – os. Stare Żegrze 31, 32, 33, 34

2 ksiądz – os. Stare Żegrze 37, 38, 39, 40

3 ksiądz  – os. Stare Żegrze 3

4 ksiądz – os. Stare Żegrze 35 oraz 4

9.01.2020 (czwartek) – od godz. 16.00

1 ksiądz – os. Stare Żegrze 41, 42, 43, 44

2 ksiądz – os. Stare Żegrze 45, 46, 47

3 ksiądz – os. Stare Żegrze 48, 49, 50, 51, 52

4 ksiądz – os. Stare Żegrze 5

 10.01.2020 (piątek) – od godz. 16.00

1 ksiądz– os. Stare Żegrze 53, 54, 55, 60

2 ksiądz – os. Stare Żegrze 56, 57, 58

3 ksiądz – os. Stare Żegrze 59, 7

4 ksiądz – os. Stare Żegrze 6

 

11.01.2020 (sobota) – od godz. 14.00

1 ksiądz – os. Stare Żegrze 61, 62, 63, 10

2 ksiądz – os. Stare Żegrze 64, 65, 9

3 ksiądz– os. Stare Żegrze 66, 67, 8

4 ksiądz – os. Stare Żegrze 11 (od godz. 16.00)

 12.01.2020 (niedziela) – od godz. 15.00

1 ksiądz – os. Stare Żegrze 69 (nry 1 – 14) oraz 70

2 ksiądz – os. Stare Żegrze 69 (nry 24 – 15) oraz 68

3 ksiądz – os. Stare Żegrze 12

4 ksiądz – os. Stare Żegrze 13

 13.01.2020 (poniedziałek) – od godz. 16.00

1 ksiądz – os. Stare Żegrze 71

2 ksiądz – os. Stare Żegrze 72

3 ksiądz – os. Stare Żegrze 73

4 ksiądz – os. Stare Żegrze 74

14.01.2020 (wtorek) – od godz. 16.00

1 ksiądz – os. Stare Żegrze 75

2 ksiądz – os. Stare Żegrze 77 (nry 1 – 16) oraz 76

3 ksiądz – os. Stare Żegrze 77 (nry 17 – 24) oraz 78

4 ksiądz – os. Stare Żegrze 79

15.01.2020 (środa) – od godz. 16.00

1 ksiądz – os. Stare Żegrze 166

2 ksiądz – os. Stare Żegrze 84, 93, 94 (nry 1 – 25)

3 ksiądz – os. Stare Żegrze 92, 94 (nry 26 – 51)

4 ksiądz – os. Stare Żegrze 81

16.01.2020 (czwartek) – od godz. 16.00

1 ksiądz – os. Stare Żegrze 165

2 ksiądz – os. Stare Żegrze 108, 104a, 104

3 ksiądz – os. Stare Żegrze 105, 106, 107

4 ksiądz – os. Stare Żegrze 103, 96a, 96b, 96c, 96d, 98

17.01.2020 (piątek) – od godz. 16.00

1 ksiądz – os. Stare Żegrze 99, 100, 101, 102

2 ksiądz – os. Stare Żegrze 117, 111a, 111b, 89c, 89d

3 ksiądz – os. Stare Żegrze 114a, 114b, 114c, 85, 86, 87, 89a, 89b

4 ksiądz – os. Stare Żegrze 116, 118, 130, 128

18.01.2020 (sobota) – od godz. 14.00

1 ksiądz – os. Stare Żegrze 163

2 ksiądz – os. Stare Żegrze 123, 124, 125, 126

3 ksiądz – os. Stare Żegrze 122, 119, 120, 184

4 ksiądz – os. Stare Żegrze 115a, 115b, 115c, ul. Piłsudskiego, Morzyczańska (bez nr 3), Chyżańska

 

19.01.2020 (niedziela) – od godz. 15.00

1 ksiądz – os. Stare Żegrze 140, 141

2 ksiądz – os. Stare Żegrze 127 (o godz. 19.30)

3 ksiądz – os. Stare Żegrze 146, 147, 148

 

20.01.2020 (poniedziałek) – od godz. 16.00

1 ksiądz – os. Stare Żegrze 143, 145

2 ksiądz – os. Stare Żegrze 142, 144

3 ksiądz – os. Stare Żegrze 139, 135, 134, 133

4 ksiądz – os. Stare Żegrze 131, 132, 136, 137, 138

 

21.01.2019 (wtorek) – od godz. 16.00

1 ksiądz – os. Stare Żegrze 149, 150, 161

2 ksiądz – os. Stare Żegrze 162, 164 (nry 1 – 10)

3 ksiądz – os. Stare Żegrze 167, 164 (nry 11 – 24)

4 ksiądz – os. Stare Żegrze 151, 185

 

22.01.2019 (środa) – od godz. 16.00

1 ksiądz – os. Stare Żegrze 177 (nry 17 – 24), 181

2 ksiądz – os. Stare Żegrze 177 (nry 1 – 16), 182

3 ksiądz – os. Stare Żegrze 183

4 ksiądz – os. Stare Żegrze 95 a-i

 

23.01.2019 (czwartek) – od godz. 16.00

1 ksiądz – os. Stare Żegrze 170 (nry 1 – 12), 176

2 ksiądz – os. Stare Żegrze 170 (nry 13 – 24), 172

3 ksiądz – os. Stare Żegrze 178 (nry 1 – 6), 180

4 ksiądz – os. Stare Żegrze 178 (nry 7 – 24), 179

 

24.01.2019 (piątek) – od godz. 16.00

1 ksiądz – os. Stare Żegrze 168

2 ksiądz – os. Stare Żegrze 173

3 ksiądz – os. Stare Żegrze 174 (nry 1 – 10), 187, 188, 189

4 ksiądz – os. Stare Żegrze 174 (nry 11 – 24), 169

 

 25.01.2019 (sobota) – od godz. 14.00

1 ksiądz – ul. Milczańska 54 d, 54 e, 54f, os. Stare Żegrze 171

2 ksiądz – ul. Milczańska 50a, 56a, ul. Inflancka 63

3 ksiądz – ul. Milczańska 48a, 48b, 48c, 48d

4 ksiądz – ul. Milczańska 50, 56b, 56c, 56d

 

26.01.2019 (niedziela) – od godz. 15.00

1 ksiądz – os. Stare Żegrze 14

2 ksiądz – ul. Milczańska 54a, 54b, 54c, 54g

 

27.01.2019 (poniedziałek) – od godz. 16.00

1 ksiądz – ul. Bobrzańska 2a, 2b, 2c, 2d

2 ksiądz – os. Polan 1, 2

3 ksiądz – os. Polan 3, 4, 5, 6

IV NIEDZIELA ADWENTU 22.12.2019

  1. Opłatki i świece wigilijne dostępne w zakrystii.
  2. Jutro ostatnie roraty o 6:00.
  3. W wigilię Bożego Narodzenia Msza św. o 7:00. Zachowajmy tradycję postu w Wigilię, można go ofiarować w intencji pokoju w naszych rodzinach i na świecie.
  4. UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO:
    • Msze św. pasterki: o 22:00 i 24:00
    • w ciągu dnia: 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 i 18:30.
  5. W święto św. Szczepana, drugi dzień świąt Msze św. jak w każdą niedzielę oprócz 20.30. Ofiary przeznaczymy na KUL, Wydział Teologiczny UAM i szkoły katolickie.
  6. W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny.
  7. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy okazali serce swoim bliźnim. Dziękujemy za ofiary na Caritas, za paczki świąteczne z serduszek, za podzielenie się słodyczami. Nasze dary dotarły do potrzebujących parafian. BÓG ZAPŁAĆ!
  8. Przez okres kolędy Msze św. w ciągu tygodnia o 7:00, 8:15 i 18:30 w kaplicy – są jeszcze wolne intencje na ten czas.
  9. W zakrystii można zakupić filmy z pielgrzymko – wycieczki do Norwegii.
  10. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki i Gość niedzielny.
  11. W tym tygodniu zmarli: śp. Barbara Gawełda, os. Oświecenia 98, śp. Tadeusz Pieńkowski, os. Oświecenia 102. Dobry Jezu a nasz Panie …
  12. Plan kolędy:
  • piątek 27.12.2019 od godz. 16.00 – Oświecenia 98, 99
  • sobota 28.12.2019 od godz. 14.00 – Oświecenia 100, 101, 102 (nry 64 – 77)
  • niedziela 29.12.2019 od godz. 15.00 – Oświecenia 102 (nry 1-63), 103 (nry 1-34)
  • poniedziałek 30.12.2019 od godz. 16.00 – Oświecenia 103 (nry 35-76), 57 (nry 1-64)

III NIEDZIELA ADWENTU 15.12.2019

  1. Rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne: MSZE ŚW. Z NAUKĄ w poniedziałek, wtorek i środę o 9:00 i 18:30. SPOWIEDŹ dzisiaj podczas każdej Mszy św., w poniedziałek i wtorek od 8:30 do 9:30 oraz od 16:00 – 19:00, w środę od 8:30 – 9:30 oraz od 16:00 – 22:00. Jubileusze małżeńskie dziś o 12:30, a we wtorek na 18:30 zapraszamy osoby, które w tym roku mają rocznicę urodzin.
  2. Roraty od poniedziałku do soboty o 6:00; dla dzieci ostatnie roraty w piątek o 17:30. Laudesy o 6:00.
  3. We wtorek przeżywać będziemy wizytację kanoniczną biskupa Grzegorza Balcerka. O 15:00 w kościele koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy za zmarłych z udziałem ks. Biskupa, o 18:30 Msza św. a o 20:00 spotkanie z przedstawicielami grup duszpasterskich.
  4. Msza św. i spotkanie Grupy Pielgrzymkowej w środę o 19:30.
  5. Opłatki i świece wigilijne dostępne w zakrystii. Do kosza przy darze serca można składać do środy słodycze, które nasza młodzież zaniesie do potrzebujących rodzin w parafii.
  6. Spotkania opłatkowe:
    1. ministrantów w sobotę o 16:00
    2. młodzieży w sobotę o 20:00.
    3. wspólnot różańcowych w przyszłą niedzielę o 15:00 w sali Jana Pawła II
  7. Są jeszcze wolne intencje na Msze św. do końca roku.
  8. Pasterki będą odprawione o godz. 22:00 i 24:00.
  9. Polecamy Przewodnik Katolicki, Gość niedzielny.
  10. W tym tygodniu zmarł śp. Andrzej Kasprzak, os. Stare Żegrze 12 (pogrzeb w czwartek), śp. Mieczysław Kubiak, os. Polan 39. Dobry Jezu, a nasz Panie

PIELGRZYMKA DO CHORWACJI I MEDJUGORIE 25.04. – 2.05.2020 r.

Organizujemy pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie w terminie 25.04. – 02.05.2020 r.

Dzień 1          4.00 – zbiórka uczestników wyjazdu i następnie przejazd do Barda Śląskiego, gdzie znajduje się Metropolitalne Sanktuarium Strażniczki Wiary Świętej. W sanktuarium, nad którym opiekę sprawują Redemptoryści, przechowywana jest cudowna figurka Matki Bożej, której datę powstania niektórzy historycy szacują nawet na początek XI w. Czyni to bardzką figurkę najstarszym drewnianym zabytkiem rzeźby romańskiej w Polsce. Dalej przejazd na nocleg w okolice Grazu.

Read more PIELGRZYMKA DO CHORWACJI I MEDJUGORIE 25.04. – 2.05.2020 r.

REKOLEKCJE ADWENTOWE

PLAN REKOLEKCJI ADWENTOWYCH

14 – 18 grudnia 2019 r.

Sobota, 14 grudnia

1830     Msza św. z nauką ogólną

Niedziela, 15 grudnia

830       Msza św. z nauką ogólną

930       Msza św. z nauką dla młodzieży

1100     Msza św. z nauką dla dzieci

1230     Msza św. z nauką ogólną – jubileusze małżeńskie

1830     Msza św. z nauką ogólną

2030     Msza św. z nauką ogólną

Poniedziałek, 16 grudnia

600       Msza św. roratnia

900       Msza św. z nauką ogólną

1730     Msza św. roratnia z udziałem dzieci

1830     Msza św. z nauką ogólną

Wtorek, 17 grudnia – DZIEŃ WIZYTACJI KANONICZNEJ

600       Msza św. roratnia

900       Msza św. z nauką ogólną

1500     Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy za zmarłych z udziałem ks. Biskupa

1730     Msza św. roratnia z udziałem dzieci

1830     Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Grzegorza Balcerka

Środa, 18 grudnia

600       Msza św. roratnia

900       Msza św. z nauką ogólną

1730     Msza św. roratnia z udziałem dzieci

1830     Msza św. z nauką ogólną

SPOWIEDŹ ŚW.

W niedzielę podczas każdej Mszy św.

W poniedziałek i wtorek

830 – 930

1600 – 1700

1730 – 1900

W środę

830 – 930

1600 – 1700

1730 – 1900

2000 – 2200

Rekolekcje poprowadzi o. Cezary Prussak, Oblat.