Przejdź do treści

Grupa modlitewna z os.Oświecenia

Nabożeństwa różańcowe i majowe na osiedlu Oświecenia

Do parafii pw. Najświętszej Bogarodzicy Maryi w Poznaniu na Żegrzu należy część osiedla Oświecenia.To osiedle jest najdalszym zakątkiem parafii, a więc my jego mieszkańcy mieliśmy utrudnienia w dotarciu wieczorami do kościoła na majowe i różańcowe nabożeństwa. Jednak, dzięki inicjatywie naszego księdza proboszcza, już dziesięć lat temu, bo w październiku 1997 roku zapoczątkowaliśmy odmawianie rózańca na osiedlu, na placu zabaw, pod krzyżem znajdującym się na pagórku.

Krzyż, z inicjatywy księdza proboszcza, został umieszczony na pagórku 29.05.1997r.. Odtąd corocznie w październikowe wieczory zbieramy się wokół krzyża i odmawiamy poszczególne dziesiątki różańca,jednocześnierozważając tajemnice radosne ,bolesne, chwalebne i światła. Ufni Maryi modlimy się w różnych intencjach,takich jakie aktualnie dyktuje nam ycie.

W ślad za nabożeństwami rózańcowymi, w maju 1998 roku, rozpoczęliśmy modlitwy do Matki Bożej. I znowu zbieraliśmy się wokół pagórka, pod tym samym krzyżem, by śpiewać tak melodyjnie brzmiące słowa Litanii Loretańskiej, w której zawarte są przedziwne, pełne miłosci i czci tytuły Maryi. Wzruszająco brzmiały też pieśni maryjne, rozlegające się wokół naszych domów, wśród pięknej wiosennej zieleni.

I tak, od dziesięciu lat, nasz plac zabaw przez dwa miesiące w roku zmienia się w świątynię pod wiosennym lub jesiennym nieboskłonem. Niezależnie od pogody, bo czasem przeszkadzał deszcz lub silny wiatr, trwaliśmy w oddawaniu czci Bogu i Maryi. I nadal trwać będziemy!

Urszula Bayer