Przejdź do treści

Grupa Pielgrzymkowa

Od 1998 roku, a więc już jedenaście lat działa przy parafii Grupa Pielgrzymkowa, która stara się poznać przede wszystkim sanktuaria polskie, również te leżące obecnie poza granicami Polski. Podczas pielgrzymko – wycieczek autokarowych nasz organizator, pan Antoni Płuciennik, stara się pokazać i przybliżyć nam piękno ojczystej ziemi. Jak tylko to jest możliwe jedzie z nami kapłan, aby drogę umilić również modlitwą i śpiewem, a raz dziennie, czasami już późną nocą, odprawić dla nas mszę świętą. Grupa zwiedziła prawie wszystkie najważniejsze sanktuaria polskie. Z każdej wyprawy wracamy napełnieni nie tylko wspomnieniami z przeżytej drogi ale zawsze umocnieni w naszej wierze katolickiej. W 2008 roku odwiedzając Podlasie, oprócz świątyń katolickich odwiedziliśmy m. in.: Monaster św. Onufrego w Jabłecznej (naszym przewodnikiem był tam poznaniak z urodzenia), neounicką cerkiew pw. św. Nikity w Kostomłotach (której proboszczem jest ksiądz katolicki) i cerkiew na Świętej Górze w Grabarce.
W tym roku planowany jest między innymi wyjazd do Świnic Warckich – Sanktuarium Narodzin i Chrztu Świętej Siostry Faustyny i Głogowca – domu Rodziców Świętej Siostry Faustyny. Przy okazji będzie zwiedzanie pobliskiej, już nie fabrycznej, Łodzi.
Wszystkie osoby, które chciały by podróżować wspólnie w większym towarzystwie zapraszamy do nas. Kontakt za pośrednictwem księdza kanonika Henryka Szymczaka.

grupa_pielgrzymkowa1 grupa_pielgrzymkowa2