Klub Dwulatka „Brykanie na Dywanie”

Po przerwie wakacyjnej rozpoczął się kolejny cykl zajęć w przyparafialnym Klubie dwulatka „Brykanie na dywanie’’. W każdy wtorek i czwartek, w salce parafialnej odbywają się warsztaty dla dzieci w wieku od 18 miesięcy do 3 lat.

Grupy liczą maksymalnie po 15 osób. Pierwsza grupa zaczyna zajęcia o godz. 9.00 (dzieci młodsze), a druga o 10.45 (dzieci starsze). Rodzice lub opiekunowie dzieci są  obecni podczas trwania zajęć. W pierwszym półroczu  uczestniczą w nich razem z pociechami, ale systematycznie się wycofują tak, aby w drugim półroczu dzieci pozwoliły rodzicom i opiekunom na opuszczenie sali. Oczywiście są oni nadal obecni i w przypadku małej awarii (nagle przypomni się dziecku mama) szybko pocieszają.
Celem naszych warsztatów jest rozwijanie umiejętności wspólnej zabawy z rówieśnikami, nabywanie pewności siebie, kształtowanie koncentracji, rozbudzanie ciekawości świata, rozwijanie wyobraźni, poznawanie samego siebie, nabywanie umiejętności społecznych. Podczas zajęć dzieci uczą się podstawowych zachowań jakie będą potrzebne w przedszkolu tj.: siedzenie w kółeczku, przedstawianie się, czekanie w kolejce do mycia rąk czy dzielenie się zabawką (z czym bywa czasem bardzo trudno).

Nasi klubowicze poznają otaczający ich świat poprzez:

  • smak – lubimy kosztować np. jabłuszko czy gruszkę podczas wspólnych posiłków,
  • węch – lubimy wąchać bo skąd mamy wiedzieć co ładnie pachnie a co nie,
  • dotyk – to nasze ulubione zajęcie dotykamy wszystkiego,
  • słuch – śpiewamy piosenki, nasłuchujemy odgłosów przyrody,
  • wzrok – obserwujemy zmiany na naszych planszach tematycznych,
  • ruch – uwielbiamy tańczyć, skakać, turlać się, pokonywać przeszkody.

Oczywiście wszystko dostosowujemy do wieku, potrzeb i umiejętności naszych maluchów.  Każde spotkanie kończymy wspólną piosenką na pożegnanie i małą niespodzianką.

 

Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach prosimy o kontakt pod adresem: brykanienadywanie@wp.pl