Przejdź do treści

Woreczek ryżu

Zgodnie z raportem Światowej Organizacji Zdrowia 1/3 populacji świata jest niedożywiona, 1/3 głoduje. Porcja 100 g ryżu to dla wielu jedyny posiłek w ciągu całego dnia.

Młodzież z naszej parafii przygotowała woreczki ryżu, które mogą stać się dla nas postnym posiłkiem przez jeden lub więcej dni Wielkiego Postu (np. raz w tygodniu). Ryż można oczywiście odpowiednio doprawić. Biorąc woreczek ryżu, składamy ofiarę porównywalną do tego,
co przeznaczamy na dzienne wyżywienie. Ważne, aby w całej akcji nie zatracić żadnego z jej wymiarów. Nie chodzi o same ofiary, ale również o wymiar postu i modlitwy.

W czasie Wielkiego Postu jednym z wyrazów miłości do braci i troski o najuboższych są post, jałmużna i modlitwa. Zachęcamy, aby uczynić to włączając się właśnie w akcję „Woreczek ryżu”. Ma ona trzy wymiary:

post – w wybranym dniu „Woreczek ryżu” staje się dla nas, jeżeli to możliwe,
jedynym posiłkiem;

jałmużna – pieniądze, które przeznaczylibyśmy na posiłki danego dnia (5, 15 czy 50 zł), składamy jako ofiarę za „Woreczek ryżu”. Zostaną one przekazane na „Spotykalnię”, czyli darmową psychologiczną pomoc dla młodych;

modlitwa – pamiętamy w modlitwie o młodych, którzy przeżywają różnego rodzaju trudności.

„Spotykalnia”, którą wesprzemy przez akcję „Woreczek ryżu” to chrześcijańska darmowa poradnia psychologiczna dla młodych w wieku od 14 do 24 lat. Działa od 3 lat w „Łączniku” przy ul. Łąkowej 4b/7. Obecnie poradnia wspiera w regularnej terapii 18 młodych osób. Kolejne 10 osób czeka w kolejce, stąd chcemy pomóc w zwiększeniu liczby godzin psychoterapii. Poradnia utrzymuje się z darowizn od osób indywidualnych oraz firm, którym leży na sercu zdrowie młodego pokolenia.

Dziękujemy za Wasze wsparcie!