PLAN KOLĘDY 2019/2020

27.12.2019 (piątek ) – od godz. 16.00

1 ksiądz – os. Oświecenia 98 (1 – 55)

2 ksiądz – os. Oświecenia 98 (56 – 76) oraz 99 (1 – 35)

3 ksiądz – os. Oświecenia 99 (36 – 77)

28.12.2019 (sobota) – od godz. 14.00

1 ksiądz – os. Oświecenia 100 oraz 101 (22 – 42)

2 ksiądz – os. Oświecenia 101 (1 – 21)

3 ksiądz – os. Oświecenia 101 (43 – 77) oraz 102 (64 – 77)

29.12.2019 (niedziela) – od godz. 15.00

1 ksiądz – os. Oświecenia 102 (1 – 35)

2 ksiądz – os. Oświecenia 102 (36 – 63)

3 ksiądz – os. Oświecenia 103 (1 – 34)

30.12.2019 (poniedziałek) – od godz. 16.00

1 ksiądz – os. Oświecenia 103 (35 – 76)

2 ksiądz – os. Oświecenia 57 (1 – 32)

3 ksiądz – os. Oświecenia 57 (33 – 64)

2.01.2020 (czwartek) – od godz. 16.00

1 ksiądz – os. Oświecenia 57 (nry 81 – 128)

2 ksiądz – os. Oświecenia 62 (nry 73 – 88) oraz 57 (nry 65 – 80)

3 ksiądz – os. Oświecenia 62 (nry 1 – 32)

4 ksiądz – os. Oświecenia 62 (nry 33 – 72)

 3.01.2020 (piątek) – od godz. 16.00

1 ksiądz – os. Oświecenia 62 (nry 89 – 129) oraz 69

2 ksiądz – os. Oświecenia 65, 66

3 ksiądz – os. Oświecenia 67, 68

 4.01.2020 (sobota) – od godz. 14.00

1 ksiądz – os. Oświecenia 70, 71, 72

2 ksiądz – os. Oświecenia 73, 74, 75, 76

3 ksiądz – os. Oświecenia 77, 78, 83, 84

4 ksiądz – os. Oświecenia 79, 80, 81, 82

 5.01.2020 (niedziela) – od godz. 15.00

1 ksiądz – os. Oświecenia 85, 86

2 ksiądz – os. Oświecenia 87, 90, 91, 92

3 ksiądz – os. Oświecenia 93, 94, 95

4 ksiądz – os. Oświecenia 88, 89

 6.01.2020 (poniedziałek) – od godz. 15.00

1 ksiądz – os. Oświecenia 96, 97, 106

2 ksiądz – os. Oświecenia 104, 105, 109

3 ksiądz – os. Oświecenia 107, 110, 111, 112

4 ksiądz – os. Oświecenia 108

7.01.2020 (wtorek) – od godz. 16.00

1 ksiądz – os. Stare Żegrze 20, 21, 22, 30

2 ksiądz – os. Stare Żegrze 23, 24, 25

3 ksiądz  – os. Stare Żegrze 26, 27, 28, 29

4 ksiądz – os. Stare Żegrze 2

 8.01.2020 (środa) – od godz. 16.00

1 ksiądz – os. Stare Żegrze 31, 32, 33, 34

2 ksiądz – os. Stare Żegrze 37, 38, 39, 40

3 ksiądz  – os. Stare Żegrze 3

4 ksiądz – os. Stare Żegrze 35 oraz 4

9.01.2020 (czwartek) – od godz. 16.00

1 ksiądz – os. Stare Żegrze 41, 42, 43, 44

2 ksiądz – os. Stare Żegrze 45, 46, 47

3 ksiądz – os. Stare Żegrze 48, 49, 50, 51, 52

4 ksiądz – os. Stare Żegrze 5

 10.01.2020 (piątek) – od godz. 16.00

1 ksiądz– os. Stare Żegrze 53, 54, 55, 60

2 ksiądz – os. Stare Żegrze 56, 57, 58

3 ksiądz – os. Stare Żegrze 59, 7

4 ksiądz – os. Stare Żegrze 6

 

11.01.2020 (sobota) – od godz. 14.00

1 ksiądz – os. Stare Żegrze 61, 62, 63, 10

2 ksiądz – os. Stare Żegrze 64, 65, 9

3 ksiądz– os. Stare Żegrze 66, 67, 8

4 ksiądz – os. Stare Żegrze 11 (od godz. 16.00)

 12.01.2020 (niedziela) – od godz. 15.00

1 ksiądz – os. Stare Żegrze 69 (nry 1 – 14) oraz 70

2 ksiądz – os. Stare Żegrze 69 (nry 24 – 15) oraz 68

3 ksiądz – os. Stare Żegrze 12

4 ksiądz – os. Stare Żegrze 13

 13.01.2020 (poniedziałek) – od godz. 16.00

1 ksiądz – os. Stare Żegrze 71

2 ksiądz – os. Stare Żegrze 72

3 ksiądz – os. Stare Żegrze 73

4 ksiądz – os. Stare Żegrze 74

14.01.2020 (wtorek) – od godz. 16.00

1 ksiądz – os. Stare Żegrze 75

2 ksiądz – os. Stare Żegrze 77 (nry 1 – 16) oraz 76

3 ksiądz – os. Stare Żegrze 77 (nry 17 – 24) oraz 78

4 ksiądz – os. Stare Żegrze 79

15.01.2020 (środa) – od godz. 16.00

1 ksiądz – os. Stare Żegrze 166

2 ksiądz – os. Stare Żegrze 84, 93, 94 (nry 1 – 25)

3 ksiądz – os. Stare Żegrze 92, 94 (nry 26 – 51)

4 ksiądz – os. Stare Żegrze 81

16.01.2020 (czwartek) – od godz. 16.00

1 ksiądz – os. Stare Żegrze 165

2 ksiądz – os. Stare Żegrze 108, 104a, 104

3 ksiądz – os. Stare Żegrze 105, 106, 107

4 ksiądz – os. Stare Żegrze 103, 96a, 96b, 96c, 96d, 98

17.01.2020 (piątek) – od godz. 16.00

1 ksiądz – os. Stare Żegrze 99, 100, 101, 102

2 ksiądz – os. Stare Żegrze 117, 111a, 111b, 89c, 89d

3 ksiądz – os. Stare Żegrze 114a, 114b, 114c, 85, 86, 87, 89a, 89b

4 ksiądz – os. Stare Żegrze 116, 118, 130, 128

18.01.2020 (sobota) – od godz. 14.00

1 ksiądz – os. Stare Żegrze 163

2 ksiądz – os. Stare Żegrze 123, 124, 125, 126

3 ksiądz – os. Stare Żegrze 122, 119, 120, 184

4 ksiądz – os. Stare Żegrze 115a, 115b, 115c, ul. Piłsudskiego, Morzyczańska (bez nr 3), Chyżańska

 

19.01.2020 (niedziela) – od godz. 15.00

1 ksiądz – os. Stare Żegrze 140, 141

2 ksiądz – os. Stare Żegrze 127 (o godz. 19.30)

3 ksiądz – os. Stare Żegrze 146, 147, 148

 

20.01.2020 (poniedziałek) – od godz. 16.00

1 ksiądz – os. Stare Żegrze 143, 145

2 ksiądz – os. Stare Żegrze 142, 144

3 ksiądz – os. Stare Żegrze 139, 135, 134, 133

4 ksiądz – os. Stare Żegrze 131, 132, 136, 137, 138

 

21.01.2019 (wtorek) – od godz. 16.00

1 ksiądz – os. Stare Żegrze 149, 150, 161

2 ksiądz – os. Stare Żegrze 162, 164 (nry 1 – 10)

3 ksiądz – os. Stare Żegrze 167, 164 (nry 11 – 24)

4 ksiądz – os. Stare Żegrze 151, 185

 

22.01.2019 (środa) – od godz. 16.00

1 ksiądz – os. Stare Żegrze 177 (nry 17 – 24), 181

2 ksiądz – os. Stare Żegrze 177 (nry 1 – 16), 182

3 ksiądz – os. Stare Żegrze 183

4 ksiądz – os. Stare Żegrze 95 a-i

 

23.01.2019 (czwartek) – od godz. 16.00

1 ksiądz – os. Stare Żegrze 170 (nry 1 – 12), 176

2 ksiądz – os. Stare Żegrze 170 (nry 13 – 24), 172

3 ksiądz – os. Stare Żegrze 178 (nry 1 – 6), 180

4 ksiądz – os. Stare Żegrze 178 (nry 7 – 24), 179

 

24.01.2019 (piątek) – od godz. 16.00

1 ksiądz – os. Stare Żegrze 168

2 ksiądz – os. Stare Żegrze 173

3 ksiądz – os. Stare Żegrze 174 (nry 1 – 10), 187, 188, 189

4 ksiądz – os. Stare Żegrze 174 (nry 11 – 24), 169

 

 25.01.2019 (sobota) – od godz. 14.00

1 ksiądz – ul. Milczańska 54 d, 54 e, 54f, os. Stare Żegrze 171

2 ksiądz – ul. Milczańska 50a, 56a, ul. Inflancka 63

3 ksiądz – ul. Milczańska 48a, 48b, 48c, 48d

4 ksiądz – ul. Milczańska 50, 56b, 56c, 56d

 

26.01.2019 (niedziela) – od godz. 15.00

1 ksiądz – os. Stare Żegrze 14

2 ksiądz – ul. Milczańska 54a, 54b, 54c, 54g

 

27.01.2019 (poniedziałek) – od godz. 16.00

1 ksiądz – ul. Bobrzańska 2a, 2b, 2c, 2d

2 ksiądz – os. Polan 1, 2

3 ksiądz – os. Polan 3, 4, 5, 6

II NIEDZIELA ZWYKŁA 19.01.2020

  1. Dzisiaj o 15:00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu chórów parafii ratajskich oraz na przedstawienie w wykonaniu uczniów prywatnej szkoły baletowej.
  2. Msze św. w dni powszednie o 7.00, 8.15 i 18.30.
  3. We wtorek o 18:00 w Katedrze Nabożeństwo Słowa i kolędowanie z okazji Dnia Babci i Dziadka.
  4. Przygotowanie do bierzmowania dla klas VII w piątek w 2 grupach o 17.15 i 18.30. Lista jest wywieszona w gablocie ogłoszeń.
  5. W sobotę święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła – odpust na os. Piastowskim, suma o 11:00.
  6. Nasza parafia jest zaproszona na Jerycho Różańcowe do oo. Franciszkanów na Wzgórze Przemysła 8 lutego od północy do 6:00.
  7. Zachęcamy do wsparcia dzieła parafialnej fundacji „Jest nadzieja” przekazując 1% podatku dochodowego. Fundacja prowadzi m.in. świetlicę opiekuńczo-wychowawczą a także spotkania dla osób starszych.
  8. Plan kolędy:
  • niedziela 19.01.2020 od godz. 15.00 – Stare Żegrze 127, 140, 141, 146 – 148
  • poniedziałek 20.01.2020 od godz. 16.00 – Stare Żegrze 131 – 139, 142 – 145
  • wtorek 21.01.2020 od godz. 16.00 – Stare Żegrze 149 – 151, 161, 162, 164, 167, 185
  • środa 22.01.2020 od godz. 16.00 – Stare Żegrze 95, 177, 181 – 183
  • czwartek 23.01.2020 od godz. 16.00 – Stare Żegrze 170, 172, 176, 178 – 180
  • piątek 24.01.2020 od godz. 16.00 – Stare Żegrze 168, 169, 173, 174, 187 – 189
  • sobota 25.01.2020 od godz. 14.00 – Stare Żegrze 171, ul Milczańska 48, 50, 50a, 54 d-f, 56, ul. Inflancka 63
  • niedziela 26.01.2020 od godz. 15.00 – Stare Żegrze 14, ul. Milczańska 54 a, b, c, g
  • poniedziałek 27.01.2020 od godz. 16.00 – ul. Bobrzańska 2, os. Polan 1 – 6
  1. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki i Gość niedzielny.
  2. W tym tygodniu zmarli: śp. Maria Forecka, os. Oświecenia 62 (pogrzeb w poniedziałek), śp. Jacek Ciesielczyk, os. Polan 47 (pogrzeb w poniedziałek), śp. Marianna Blumreder, os. Stare Żegrze 8 (pogrzeb we wtorek), śp. Stefania Kluczyńska, ul. Milczańska 56d (pogrzeb w czwartek). Dobry Jezu a nasz Panie …

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 12.01.2020

  1. Dzisiaj podczas Mszy św. o 18:30 będzie śpiewał zespół Piotra Witkowskiego i Piotra Matuszewskiego. Po Mszy wspólny śpiew kolęd i piosenek bożonarodzeniowych. Natomiast za tydzień w niedzielę zapraszamy o 15:00 na koncert kolęd w wykonaniu chórów z parafii ratajskich.
  2. Przez okres kolędy Msze św. w dni powszednie o 7.00, 8.15 i 18.30.
  3. W sobotę rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  4. W przyszłą niedzielę swoje imieniny obchodzić będzie ks. Proboszcz. Msze św. w intencji dostojnego solenizanta o 8:00 i 9:30.
  5. Spotkanie przed pielgrzymką do Ziemi Św. będzie 2 lutego o 17:00.
  6. Plan kolędy:
  • niedziela 12.01.2020 od godz. 15.00 – Stare Żegrze: 12, 13 oraz 68 – 70
  • poniedziałek 13.01.2020 od godz. 16.00 – Stare Żegrze: 71 – 74
  • wtorek 14.01.2020 od godz. 16.00 – Stare Żegrze: 75 – 79
  • środa 15.01.2020 od godz. 16.00 – Stare Żegrze: 81, 84, 92 – 94, 166
  • czwartek 16.01.2020 od godz. 16.00 – Stare Żegrze: 96, 98, 103 – 108
  • piątek 17.01.2020 od godz. 16.00 – Stare Żegrze: 85 – 89, 99 – 102, 111, 114, 116 – 118, 128, 130
  • sobota 18.01.2020 od godz. 14.00 – Stare Żegrze: 115, 119 – 126, 163, 184, ul. Piłsudskiego, Morzyczańska (bez nr 3), Chyżańska
  • niedziela 19.01.2020 od godz. 15.00 – Stare Żegrze: 127, 140, 141, 146 – 148
  • poniedziałek 20.01.2020 od godz. 16.00 – Stare Żegrze: 131 – 139, 142 – 145

Szczegółowy plan kolędy w gablotach i  na stronie internetowej parafii.

  1. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik dla dzieci i Gość niedzielny.
  2. W tym tygodniu zmarli: śp. Mirosława Zamiar, os. Polan 30, śp. Józefa Jodko, os. Stare Żegrze 149 (pogrzeb w środę), śp. Krzysztof Czarnota, os. Stare Żegrze 184 (pogrzeb w czwartek). Dobry Jezu a nasz Panie …

II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU 5.01.2020

  1. Dzisiaj przed kościołem możliwość złożenia ofiary na parafialną Caritas.
  2. W poniedziałek UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO. Na każdej Mszy św. poświęcimy kredę i kadzidło. W południe z placu Wolności wyruszy orszak Trzech Króli, organizatorzy zapraszają wszystkich do udziału i wspólnego kolędowania. Podczas Mszy św. o 18:30 będzie śpiewał zespół Affabre Concinui, po Mszy św. koncert kolęd.
  3. Przez okres kolędy Msze św. w dni powszednie o 7.00, 8.15 i 18.30. Po Mszy w zakrystii można zamówić intencje na najbliższy czas.
  4. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej i Róży Jana Pawła II w środę po Mszy wieczornej.
  5. Przygotowanie do bierzmowania dla klas VIII w czwartek o 18:30.
  6. Msza św. dla PMK w czwartek o 19:30.
  7. Próba scholki dziecięcej w sobotę o 10:00.
  8. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki i Gość niedzielny.
  9. Plan kolędy:
  • niedziela 5.01.2020 od godz. 15.00 – Oświecenia: 85 – 95
  • poniedziałek 01.2020 od godz. 15.00 – Oświecenia: 96, 97, 104 – 112
  • wtorek 7.01.2020 od godz. 16.00 –Stare Żegrze: 2 oraz 20 – 30
  • środa 8.01.2020 od godz. 16.00 – Stare Żegrze: 3, 4 oraz 31- 40
  • czwartek 9.01.2020 od godz. 16.00 – Stare Żegrze: 5 oraz 41 – 52
  • piątek 10.01.2020 od godz. 16.00 – Stare Żegrze: 6 , 7 oraz 53 – 60
  • sobota 11.01.2020 od godz. 14.00 – Stare Żegrze: 8 – 11 oraz 61 – 67
  • niedziela 12.01.2020 od godz. 15.00 – Stare Żegrze: 12, 13 oraz 68 – 70
  • poniedziałek 13.01.2020 od godz. 16.00 – Stare Żegrze: 71 – 74

Szczegółowy plan kolędy w gablotach i  na stronie internetowej parafii.

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 29.12.2019

  1. We wtorek na zakończenie starego roku zapraszamy na Msze św. dziękczynne o 9:00 i 17:30. Wspólnie podziękujmy Bogu za dary otrzymane w naszym życiu.  W tym dniu nie będzie Mszy o 18:30.
  2. W środę NOWY ROK – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Pokoju. To również odpust w naszej parafii. Msze św. o 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 15:00, 18:30. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny. Sumie odpustowej o godz. 15:00 przewodniczyć będzie ks. Biskup Grzegorz Balcerek.
  3. Zbiórka ministrantów w poniedziałek o 10:00.
  4. Przez okres kolędy Msze św. w ciągu tygodnia o 7:00, 8:15 i 18:30 – są jeszcze wolne intencje na ten czas.
  5. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od 9:00. Spowiedź św. od 16:00 do 18:30. Katecheza chrzcielna o 19:15 w salce.
  6. W przyszłą niedzielę ministranci będą rozprowadzać kredę i kadzidło.
  7. W tym tygodniu zmarli: śp. Bogdan Jankowski, os. Stare Żegrze 185 (pogrzeb we wtorek). Dobry Jezu a nasz Panie …
  8. Plan kolędy:
  • niedziela 29.12.2019 od godz. 15.00 – os. Oświecenia 102 (nry 1-63), 103 (nry 1-34)
  • poniedziałek 30.12.2019 od godz. 16.00 – os. Oświecenia 103 (nry 35-76), 57 (nry 1-64)
  • czwartek 2.01.2020 od godz. 16.00 – os. Oświecenia 57 (nry 65-128), 62 (nry 1-88)
  • piątek 3.01.2020 od godz. 16.00 – os. Oświecenia 62 (nry 89-129), 65 – 69
  • sobota 4.01.2020 od godz. 14.00 – os. Oświecenia 70 – 84
  • niedziela 5.01.2020 od godz. 15.00 – os. Oświecenia 85 – 95
  • poniedziałek 6.01.2020 od godz. 15.00 – os. Oświecenia 96, 97, 104 – 112